Več kot 500 000 zadovoljnih kupcev.
070 555 551
od ponedeljka do sobote: 8:00 – 19:00

LOTITE SE DRSANJA

POSKUSITE NEKAJ NOVEGA

V zadnjih letih je drsanje postal rekreativni šport št ena.  Vsako večje mesto v Sloveniji že ponuja umetne površine za drsanje, ko pa bo zunaj dovolj hladno, pa bo drsanje možno tudi na  naravnih drsališčih, zamrznjenih bajerjih ali jezerih. Dandanes vidimo na drsališčih tako stare kot mlade, ki uživajo v eni izmed najstarejših športnih panog.

Drsalk je več vrst

Če na hitro pomislimo, poznamo drsalke za hokej in drsalke za umetnostno drsanje. Vendar je drsalk več vrst. Najpogostejša izbira pa so univerzalne, tiste na 'klipsne', ki so tudi najbolj vsestranske in s tem najuporabnejše za rekreacijo.

Rekreacijske drsalke

Drsalke, namenjene rekreaciji, so se v svoji zgodovini precej spremenile. Najbolj opazna sprememba je ta, da nimajo več vezalk. Zaponke, take, kot smo jih vajeni pri pancerjih, so imenitna pogruntavščina, saj ne prihaja do neljubega odvezovanja med drsanjem, pa tudi hitreje si jih obujemo. Narejene so iz plastike in drugih umetnih mas in niso več usnjene, tako kot so bile včasih.

Za rekreacijskega drsalca je najpomembneje, da ima drsalke, ki nudijo odličen oprijem noge, da so udobne, tople in ne prehitre; da segajo visoko čez gležnje in so dovolj 'stabilne', da so zato najuporabnejše tudi za začetnike.

 

Drsalke za hokej

Hokej je izredno priljubljena oblika rekreacije. Je specifična igra, ki potrebuje posebne, specialne, igri prilagojene drsalke. Izdelane so iz različnih materialov in imajo vezalke. Pri izdelavi teh drsalk se uporabljajo inovativne plastične mase in kompoziti, kot so na primer izredno lahka ogljikova vlakna.

Drsalke za »umetnike«

Umetnostno drsanje ni samo ženski šport. Da, šport, ker rekreacijsko se z umetnostnim drsanjem pri nas ukvarja le peščica ljudi. Opaziti pa je trend, ki kaže, da se v Sloveniji vedno več moških odloča za ta izjemni šport. Te drsalke so se skozi zgodovino na prvi pogled še najmanj spremenile med vsemi drsalkami. Najprimernejše drsalke za to zvrst drsanja so izključno usnjene drsalke z vezalkami. Namenjene so ženskam in moškim in imajo na sprednjem delu izrazit nazobčan zaključek. Na zadnjem predelu kline je ta zaključek raven. Zaradi prednjih zobčkov niso priljubljene med začetniki.

Tudi najmlajši niso izvzeti in imajo možnost drsanja. Ali pa se odličite za kombinacijo drsalk in rolarjev in tako boste lako v tem športu uživali skozi celo leto. 

Izbira je torej pestra. Vi se morate samo odločiti, kako vrsto rekreacije se boste šli ter kje boste največ drsali.

Kam na drsanje

Pokrita drsališča so v Kranju, Ljubljani (Tivoli in Zalog), Celju, Mariboru, na Bledu in Jesenicah, priljub­ljena naravna drsališča pa so na Jezerskem (umetno in naravno drsališče v objemu gora), v Gorjah (jezero Kreda), Kranjski Gori, Kosezah, Logatcu, na Cerkniškem jezeru, Starem vrhu, na Šmartinskem Jezeru in Rakitni.

Umetna drsališča na prostem so postavili v številnih krajih, med drugimi v Bohinjski Bistrici, Kranjski Gori, Kranju, Ljubljani, Kamniku, Domžalah, Šoštanju, Termah Čatež, Mariboru, v Dobrovi, Murski Soboti, Velenju, Žalcu,  …

Cene drsanja na umetnih drsališčih segajo od enega do petih evrov, od dva do štiri evre pa je treba odšteti še za izposojo drsalk. Nekatera drsališča so celo brezplačna, nekaj evrov je treba odšteti le za uporabo drsalk.